Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DZCPK4677P1ZP
Call 07949351673 91% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Product Form | Dragee |
| Type | Dark Chocolate |
| Pack Size | 100 g |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Flavour | Almond |
| Shape | Round |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | HORECA Use, Bakery Use, Corporate Gift, Gifting, Retail Sale |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 Months |
| Color | Beige |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Jar |
| Packaging Type | Box |
View Complete details
Product Brochure
| Pack Type | Hamper |
| Chocolate Type | Assorted |
| Occasion | Corporate, Thank You, Festival, Return Gift, Wedding, Anniversary, Birthday |
| Product Type | chocolate |
| Personalisation | Photo Print, Name Print, Custom Message, Logo Print |
| Diet Preference | Jain, Vegan, Sugar Free, Regular |
| Add Ons | Gift Wrap, Gift Bag, Ribbon, Greeting Card |
| Theme | Corporate |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Type | Dark |
| Packaging Type | Packet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Is It Eggless | Eggless |
| Ingredients | Almond Brittle Ingredients Roasted Almond, Suger, Butter,Hydrogenated palm karnel Oil, Cocoa Solids |
| Shelf Life | 6 MONTHS |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Chocolate Type | Assorted |
| Pack Size | 1 kg |
| Filling Type | Assorted Filled |
| Diet Preference | Eggless, Regular, Jain, Sugar Free, Vegan |
| Occasion | Festival, Gifting, Wedding, Party Return, Bulk Order |
| Pack Type | Box |
| Shelf Life | 90 days |
| Add Ons | Gift Wrap, Ribbon, Message Card |
View Complete details
Product Brochure
| Paan Type | PAN SHORT |
| Chocolate Type | Dark |
| Filling Type | Dry Fruit Center |
| Packaging Size | 1 Kgs |
| Pack Size | 100 pcs |
| Shape | Ball |
| Occasion | Gifting |
| Weight per Piece | 8 g |
| Pack Type | Gift Box |
| Diet Preference | Eggless |
| Includes Gulkand | Yes |
| Shelf Life | 60 days |
View Complete details
Product Brochure
| Date Type | Medjool Dates |
| Stuffing Type | Almond |
| Chocolate Type | Assorted |
| Pieces per Pack | 1 Kgs |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 1 kg |
| Diet Preference | Eggless |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Shelf Life | 120 days |
View Complete details
Product Brochure
| Center Type | Almond Center |
| Product Form | Dragee |
| Chocolate Type | Milk Chocolate |
| Coating Finish | Glossy |
| Pack Size | 1 kg |
| Color | Brown |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Pack Type | Box |
| Weight | 1 kg |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Usage | Bakery Use, Corporate Gift, Gifting, HORECA Use, Retail Sale |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 months |
Black Pepper Cashew & Almond
Peri Peri Cashew & Almond
Cheese Tameto Cashew & Almond
Bar B Que Cashew & Almond
Mexican Cashew & Almond
Red Chilly Cashew & Almond
Cream Onion Cashew & Almond
Aachari Cashew & Almond
Solted Cashew & Almond
Dark chocodip almond
Milk cadbury almond
Gems Almond
Rose petal almond
Rabdi elaichi almond
Turkish Almond
Oreo almond
Mango almond
Kesar almond
Pan gulakand almond
Pista kulfi almond
Strawberry almond
Cranberry almond
Blueberry almond
Orange almond
Dark chocodip cashew
Milk cadbury cashew
Rose petal cashew
Rabdi elaichi cashew
Kesar cashew
Blueberry Dragees
Cranberry Dragees
Hezal Nuts Chocolate
Rose petal raisin
Rabdi elaichi raisin
Milk Cadbury raisin
Dark chocodip raisin
Rice Cracker ball Cadbury
Rice Cracker ball Rabdi Elaichi
Cranberry Milk cadbury
Pan short Chocos
Jamun short
Almond Brittle
Pan Kishmish flavours
Jaljeera kishmish Flavours
Chat machala Cranberry
Jain peri peri Cranberry
Cocoa Dust Almond
Assorted Potali
Assorted Bites
Meva bites
Crunch Bites
Delight Bites
Nutrition Punch
Date bites
View Complete details
Product Brochure
| Nut Type | Almond |
| Chocolate Type | White Chocolate |
| Pack Size | 100 g |
| Nut Roast Level | Medium Roasted |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Jar |
| Shelf Life | 9 months |
View Complete details
Product Brochure
| Date Type | Seedless Dates |
| Stuffing Type | Almond |
| Chocolate Type | White |
| Pieces per Pack | 50 Pics |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 1 kg |
| Diet Preference | Eggless |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Shelf Life | 90 days |
View Complete details
Product Brochure
| Date Type | Premium Dates |
| Stuffing Type | Almond |
| Chocolate Type | Assorted |
| Pieces per Pack | 50 pics |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 1 kg |
| Diet Preference | Eggless |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Shelf Life | 90 days |
View Complete details
Product Brochure
| Nut Type | Mixed Nuts |
| Pack Size | 1 kg |
| Nut Roast Level | Medium Roasted |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Box |
| Shelf Life | 9 months |
View Complete details
Product Brochure
| Date Type | Seedless Dates |
| Stuffing Type | Almond |
| Chocolate Type | Dark |
| Pieces per Pack | 50 pics |
| Pack Type | Pouch Pack |
| Total Weight | 1 kg |
| Diet Preference | Eggless |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Shelf Life | 90 days |
View Complete details
Product Brochure
| Pack Size | 100 g |
| Nut Roast Level | Medium Roasted |
| Diet Preference | Vegan, Sugar Free, Gluten Free, Keto Friendly, Regular |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Box |
| Shelf Life | 9 months |
View Complete details
Product Brochure
| Date Type | Premium Dates |
| Stuffing Type | Dry Fruit Mix |
| Chocolate Type | Assorted |
| Pieces per Pack | 50 pcs |
| Pack Type | Gift Box |
| Total Weight | 1 kg |
| Diet Preference | Eggless |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Shelf Life | 60 days |
View Complete details
Product Brochure
| Date Type | Stuffed Dates |
| Stuffing Type | Dry Fruit Mix |
| Chocolate Type | Assorted |
| Pieces per Pack | 50 pcs |
| Pack Type | Gift Box |
| Total Weight | 1 kg |
| Diet Preference | Eggless |
| Sugar Type | No Added Sugar |
| Shelf Life | 60 days |
View Complete details
Product Brochure
| Cashew Type | Roasted Cashew |
| Chocolate Type | Dark |
| Shape | cashew |
| Weight | 1000 G |
| Pack Type | Jar Pack |
| Is It Eggless | Eggless |
| Diet Preference | Eggless |
| Sugar Type | Reduced Sugar |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Form | Slab |
| Brand | Valentina |
| Usage | Ice Cream, Bakery, Confectionery, Enrobing, Moulding |
| Packaging Size | 500 g |
| Flavour | Milk |
| Certifications | ISO, FSSAI |
View Complete details
Product Brochure
| Chocolate Type | Dark Hazelnut |
| Hazelnut Form | Whole Hazelnut |
| Weight | 1 kgs |
| Shape | Ball |
| Cocoa Percentage | 18% |
| Pack Type | Box Pack |
| Brand | Local Brand |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Sugar Type | Regular Sugar |
View Complete details
Product Brochure
| Assortment Type | Premium Assorted |
| Chocolate Mix | Milk Dark White |
| Occasion | Corporate, Festival, Anniversary, Gifting, Wedding, Birthday |
| Filling Type | Plain & Filled |
| Diet Preference | Eggless, Jain, Sugar Free, Vegan, Regular |
| Flavour | chocolate |
| Is It Eggless | Eggless |
| Shelf Life | 6 MONTH |
| Pack Type | Box |
| Personalisation | Name Print, Logo Print, Custom Message |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details