Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DZCPK4677P1ZP
Call 07949351673 91% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Flavor | Salty |
| Flavour | Peri Peri |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Pack Size | 1 kg |
| Cashew Type | Whole |
| Processing Type | Dry Roasted |
| Cashew Grade | W 240 |
| Coating | Light Coated |
| Shelf Life | 6 Months |
| Form | Whole |
| Diet Preference | Vegetarian, Vegan, Keto Friendly, Gluten Free |
| Packaging Type | Loose |
| Oil Used | No Oil |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Flavor | Peri Peri |
| Packaging Size | 150 gm |
| Grade | W240 |
| Pack Size | 1 kg |
| Cashew Type | Whole |
| Processing Type | Dry Roasted |
| Cashew Grade | W 180 |
| Coating | Spice Coated |
| Shelf Life | 3 Months |
| Form | Whole |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Packaging Type | Loose |
| Oil Used | No Oil |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Grade | W240 |
| Type | Cashew (Kaju) |
| Origin | Benin |
| Processing Type | Roasted |
| Coating | Spice Coated |
| Shelf Life | 6 Months |
| Pack size | 1 kg pack |
| Diet Preference | Gluten Free, Keto Friendly, Vegetarian, Vegan |
| Oil Used | No Oil |
| Packaging Type | Boxs |
| Form | Loose |
View Complete details
Product Brochure
| Packaging Size | 1 Kg |
| Cashew Grade | W 240 |
| Processing Type | Dry Roasted |
| Oil Used | NO |
| Diet Preference | Vegan, Jain, Vegetarian |
| Cashew Type | Whole |
| Is It FSSAI Certified | FSSAI Certified |
| Shelf Life | 4 Months |
| Packaging Type | Pouch |
| FSSAI Certified | Yes |
| Added Flavors | No Added Flavors |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Grade | W240 |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Cashew Grade | W 240 |
| Processing Type | Dry Roasted |
| Oil Used | NO OIL |
| Diet Preference | Jain, Vegan, Vegetarian |
| Is It FSSAI Certified | FSSAI Certified |
| Shelf Life | 4 Months |
| Packaging Type | Pouch |
| FSSAI Certified | Yes |
| Added Flavors | Natural Flavors |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Flavor | Peri Peri |
| Grade | W240 |
| Origin | Tanzania |
| Coating | Spice Coated |
| Shelf Life | 6 months |
| Processing type | Roasted salted |
| Pack size | 1 kg pack |
| Form | Pieces |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Packaging Type | Jar |
View Complete details
Product Brochure
| Type | Flavored |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavour | Customised Corporate |
| Is It Eggless | Eggless |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Flavour | Black Pepper |
| Packaging Type | Box |
| Cashew Grade | W 320 |
| Country of Origin | Made in India |
| Self Life | 4 Months |
View Complete details
Product Brochure
| Kaju Sweet Type | KAJU CHOCOLATE |
| Form | CASHEW SHAPE |
| Pack Size | 1 kg |
| Flavor | Chocolate |
| Silver Work | CHOCOLATE |
| Brand | Chocolate Kaju Cashew |
| Shelf Life | Chocolate Kaju Cashew |
| Type Of Sweets | Chocolate Kaju Cashew |
| Product Type | Chocolate Kaju Cashew |
| Flavour | Chocolate Kaju Cashew |
| Packaging Type | Chocolate Kaju Cashew |
| Sweetener Type | Sugar |
| Occasion | Daily Use, Corporate Gift, Festive Gift, Diwali, Wedding |
| Frequency Of Requirement | Chocolate Kaju Cashew |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Packaging Size | 1 Kgs |
| Type | Flavored Chocolate |
| Shape | Kishmish |
| Shelf Life | 6 Months |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details