Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DZCPK4677P1ZP
Call 07949351673 91% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Kg
Product Brochure
| Product Form | Dragee |
| Chocolate Type | White Chocolate |
| Pack Size | 1 kg |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Pack Type | Pouch |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Valentina |
| Flavour | Almond Elaichi |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | Retail Sale, Gifting, Bakery Use, Corporate Gift, HORECA Use |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 months |
| Country of Origin | Made in India |
| Article No. | BF- 117 |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Center Type | Almond Center |
| Almond Type | Roasted Almond |
| Chocolate Type | Mixed |
| Packaging Size | 1 kg |
| Coating Finish | Glossy |
| Pack Size | 1 kg |
| Color | Assorted Colors |
| Coating Style | Dragees |
| Brand | Customization |
| Pack Type | Box Pack |
| Weight | 1 kg |
| Shape | customization |
| Diet Preference | Regular, Vegan, Sugar Free, Keto Friendly |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Jar |
| Shelf Life | 6 months |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Eggless | eggless |
Additional Information:
View Complete details