Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DZCPK4677P1ZP
Call 07949351673 91% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Kg
Product Brochure
| Product Form | Dragee |
| Type | Flavored |
| Chocolate Type | Aĺl |
| Pack Size | 1 kg |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavour | Assorted |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | Gifting, Corporate Gift, HORECA Use, Bakery Use, Retail Sale |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 months |
| Pack Type | Box |
| Packaging Type | Packet |
All types of Chocolate Menufacturer👉Dragees chocolate manufacturer👉Chocolate Nuts Menufacturer👉Chocolate covered (Coated) Menufacturer👉 Raisin Chocolate, Cashew Chocolate, Almond Chocolate, Dryfruit Chocolate👉All types of customisation and corporate Gifts Chocolate And Wedding anniversary Chocolate, Marriage Chocolate, Barthday Chocolate, Customize Bites Chocolate, Customize Potali Chocolate, Celebration 🥳 Chocolate,Machine Made Chocolate,( Homemade chocolate)(Handmade Chocolate), Loose Chocolate Gift 🎁 🍫
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Product Form | Dragee |
| Type | Flavored |
| Chocolate Type | Dark Chocolate |
| Pack Size | 1 kg |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Pack Type | Box |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavour | Flavored |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | Corporate Gift, Retail Sale, HORECA Use, Bakery Use, Gifting |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Type | Flavored |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 1 kg |
| Is It Eggless | Eggless |
| Shelf Life | 4 Months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Product Form | Bite |
| Type | Flavored |
| Pack Size | 500 g |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Size | 500 g |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | Bakery Use, Retail Sale, HORECA Use, Corporate Gift, Gifting |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 months |
| Country of Origin | Made in India |
| Pack Type | Box |
| Packaging Type | Packet |
View Complete details
Product Brochure
| Product Form | Dragee |
| Chocolate Type | White Chocolate |
| Pack Size | 1 kg |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Pack Type | Gift Box |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Usage | Retail Sale, Gifting, Bakery Use, Corporate Gift, HORECA Use |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 9 months |
View Complete details
Product Brochure
| Center Type | Almond Center |
| Product Form | Dragee |
| Chocolate Type | White Chocolate |
| Coating Finish | Glossy |
| Pack Size | 100 g |
| Color | Assorted Colors |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Pack Type | Jar |
| Weight | 100 g |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Usage | HORECA Use, Retail Sale, Corporate Gift, Bakery Use, Gifting |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 9 months |
View Complete details
Product Brochure
| Kulfi Type | Pista Coated Almond |
| Product Form | Dragees |
| Form | Almond |
| Chocolate Type | White Chocolate |
| Pack Size | 120 gm |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Milk Type | Chocolate |
| Sweetener Type | Sugar |
| Pack Type | Jar |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Net Weight | 101–200 g |
| Nut Content | With Dry Fruits |
| Brand | Local Brand |
| Occasion | Corporate, Regular, Wedding, Gifting, Festive |
| Diet Preference | Vegetarian |
| Flavour | Kesar Pista |
| Shelf Life | 9 Months |
View Complete details
Product Brochure
| Almond Type | California Almond |
| Product Form | Dragee |
| Chocolate Type | White Chocolate |
| Pack Size | 1 kg |
| Coating Style | Dragees |
| Almond Form | Whole Almonds |
| Pack Type | Box |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Usage | HORECA Use, Bakery Use, Retail Sale, Gifting, Corporate Gift |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 9 months |
View Complete details
Product Brochure
| Flavour | Masala |
| Packaging Type | Loose |
| Cashew Grade | W 240 |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details