Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DZCPK4677P1ZP
Call 07949351673 91% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Cashew Type | Roasted Cashew |
| Chocolate Type | Assorted |
| Shape | Cashew Nut Chocolate |
| Weight | 500 g |
| Brand | Cashew Nut Chocolate |
| Pack Type | Gift Box |
| Cocoa Percentage | 30% |
| Flavour | Cashew Nut Chocolate |
| Country of Origin | Made in India |
| Is It Eggless | Eggless |
View Complete details
Product Brochure
| Product Form | Bar |
| Type | White |
| Chocolate Type | Dark Chocolate |
| Pack Size | 1 kg |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Pack Type | Box |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Size | 1 kg |
| Flavour | Almond Brittle |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | Bakery Use, HORECA Use, Gifting, Retail Sale, Corporate Gift |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Product Form | Bite |
| Type | Flavored |
| Chocolate Type | Dark Chocolate |
| Pack Size | 20 G |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Pack Type | Box |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Box |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | Gifting, HORECA Use, Bakery Use, Retail Sale, Corporate Gift |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Weight | 1kg |
| Shelf Life | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Product Form | Bite |
| Type | Flavored |
| Pack Size | 500 g |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Size | 500 g |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | Corporate Gift, HORECA Use, Retail Sale, Gifting, Bakery Use |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Chocolate Type | MILK CHOCOLATE & DARK CHOCOLATE & WHIITE CHOCOLATE & STRAWBERRY BRITTLE & BRITTLE & PRALINE |
| Pack Type | Box |
| Packaging Type | Packet |
We Are Leading Manufacturer and Supplier of Valentina Dark Milk Chocolate. These Products Are Best in Quality and Reasonable in Prices.
Chocolate Mewa Bites
Established as a Proprietor Firm in the Year 2011, We “Valentina Chocos Hub” Are a Leading Manufacturer of a Wide Range of Chocolate and Dry Fruits Boxes, Chocolate Gift, Milk Chocolate, Etc. Situated in Ahmedabad (Gujarat, India), We Have Constructed a Wide and Well Functional Infrastructural Unit That Plays an Important Role in the Growth of Our Company. We Offer These Products at Reasonable Rates and Deliver These Within the Promised Time-frame. Under the Headship of “mr. Jitendra Kachhadiya” (Proprietor), We Have Gained a Huge Clientele Across the Nation.
View Complete details
Product Brochure
| Type | Flavored |
| Pack Size | 1 kg |
| Almond Form | Sliced Almonds |
| Pack Type | Box |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 1 kg |
| Is It Eggless | Eggless |
| Usage | Bakery Use, HORECA Use, Retail Sale, Corporate Gift, Gifting |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 months |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Type | Flavored |
| Packaging Type | Packet |
| Packaging Size | 1 kg |
| Is It Eggless | Eggless |
| Ingredients | Almond Brittle Ingredients Roasted Almond, Suger, Butter,Hydrogenated palm karnel Oil, Cocoa Solids |
| Shelf Life | 6 MONTHS |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details