Ahmedabad, Gujarat
GST No. 24DZCPK4677P1ZP
Call 07949351673 91% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Product Form | Almond Brittle Chocolate |
| Chocolate Type | White Chocolate |
| Pack Size | 1 kg |
| Almond Form | Roasted Almonds |
| Pack Type | Box |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Usage | Gifting, Bakery Use, HORECA Use, Retail Sale, Corporate Gift |
| Cocoa Content | Below 40% |
| Shelf Life | 6 months |
View Complete details
| Nut Type | Cashew |
| Chocolate Type | Dark Chocolate |
| Pack Size | 1 kg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Nut Roast Level | Medium Roasted |
| Diet Preference | Sugar Free, Regular, Gluten Free, Vegan, Keto Friendly |
| Sugar Type | Regular Sugar |
| Packaging Type | Pouch |
| Shelf Life | 9 months |
View Complete details
Product Brochure
| Pack Type | Gift Box |
| Variety | Medjoul |
| Theme | Love |
| Packaging Size | 1 kg |
| Pack Size | 50 Pieces |
| Grade | Medium |
| Chocolate Type | Assorted |
| Form | Pitted |
| Personalisation | Name Print, Message Print, Photo Print, Initials |
| Origin | Saudi Arabia |
| Add Ons | Flowers, Teddy, Balloon, Gift Wrap |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Date Crown |
| Color | Black |
| Storage Instructions | Cool & Dry Place |
View Complete details